• infoad-emhavuz.com
Havuz Bakım-Onarım

Havuz Bakım-Onarım

Havuz Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Havuzlar özellikle yaz aylarında yoğun olarak kullanılan mekanlardır. Günümüz itibariyle pek çok farklı yaşam alanlarında havuzların kullanıldığı bilinmektedir. Çok sayıda misafiri aynı anda kabul eden yüzme havuzu tesislerinden bahçelerde ya da özel villaların önünde bulunan havuzlara varıncaya karar çok geniş bir yelpazede havuzlarla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda havuz bakımı hususu oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Havuzların hijyen şartlarını taşıyor olması, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Zira periyodik bakımları yapılmayan havuzların zaman içerisinde insan sağlığına zararlı pek çok bakterinin oluşmasına zemin hazırladığı bilinmektedir. Bu noktada havuz bakımının profesyonellerce yapılması ve düzenli olarak havuzların kontrol edilmesi önem kazanmaktadır.

Havuz Bakımında Kullanılan Temizlik Malzemeleri

Havuz bakımı söz konusu olduğunda farklı temizlik malzemelerinin kullanıldığı bilinmektedir. Havuz bakımında havuzun temizliğinin yapılması atlanmaması gerekli olan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Havuz bakımıyla alakalı olarak kullanılan malzemelerin sıralanması aşağıdaki gibi olmaktadır:

  • Klor
  • PH düşürücü
  • Yosun giderici
  • Sıvı Topaklayıcısı

Yukarıda sıralanan temizlik malzemelerinin kaliteli olması, havuz bakımının da kaliteli bir şekilde yapılmasını mümkün kılmaktadır. Bu temizlik ürünleri; havuzların yosun tutmaması açısında önemli olmaktadır. Yine havuzdaki suyun dezenfekte olmasında temizlik malzemelerinin önemi oldukça fazladır. Havuz bakımı konusunda sunulan hizmetin kaliteli olması için öncelikle bakım hizmetinde kullanılan malzemelerin kaliteli olması şart olmaktadır.

Havuz Bakım İşlemleri

Havuz bakımında yapılacak olan ilk işlem; havuzdaki suyun PH değerinin ideal olup olmadığının tespit edilmesidir. Yine havuz bakımı söz konusu olduğunda havuz suyundaki klor seviyesinin tespit edilmesi de şart olmaktadır. Havuz bakımı esasında havuzun temizliği ile havuz suyunun dezenfektesiyle doğrudan ilgili olmaktadır. Zira şayet havuz suyu dezenfekte edilmezse; göz enfeksiyonu, kulak hastalıkları ya da mantar ve deri rahatsızlığının oluşması mümkün olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra havuzların periyodik olarak bakımlarının yapılması şart olmaktadır. Bu noktada günlük, haftalık aylık olarak havuzların bakım periyodu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 6 aylık ve yıllık bakım olmak üzere iki farklı periyot şeklinde de havuz bakımından söz etmek mümkün olmaktadır.

Teklif Formu

Adem Havuz İletişim
Adem Havuz WhatsApp